POLSKA FUNDACJA FANTASTYKI NAUKOWEJ​

Niezależna organizacja pozarządowa powstała z inicjatywy miłośników fantastyki naukowej, mająca na celu popularyzację tego gatunku zarówno w kraju, jak i poza granicami. W zakres jej działalności wchodzi przede wszystkim promocja polskich twórców – pisarzy, grafików, muzyków, autorów gier wideo, fabularnych i planszowych, jak również aranżowanie spotkań z pisarzami oraz ekspertami różnych dziedzin, aby tym sposobem przybliżać zagadnienia obecne w science fiction lub stanowiące element studiów nad przyszłością.

KONKURS LITERACKI

Jednym z celów Fundacji w dążeniu do przywrócenia blasku polskiej fantastyce naukowej jest poszukiwanie nieodkrytych talentów, które odpowiednio wspierane rozwiną skrzydła. Dlatego też każdego roku Fundacja organizuje konkurs literacki dla debiutantów piszących w gatunku science fiction, a zwycięskie opowiadania zamieszczane są w corocznej Antologii Polskiej Fantastyki Naukowej.

FANTASTYKA I FUTUROLOGIA

Fundacja prowadzi portal tematyczny, na którym publikuje felietony dotyczące fantastyki naukowej w szeroko pojętej kulturze popularnej, a także artykuły naukowe i popularnonaukowe poświęcone rozwojowi naukowo-technicznemu.